KRUU

KRUU on jüngerlusprogramm noortele, kes soovivad turvalises keskkonnas kasvada laagritöö kaudu Jumala teenimises. KRUU programmi olulised märksõnad on Koostöö, Rõõm, Usk  & Usaldus. KRUU-le eelneb ettevalmistusperiood seminaride näol, kus selgitatakse PLL kontseptsiooni, jagatakse praktilisi teadmisi ja nõuandeid teenimise olemusest ning kasvatakse kokku laagritiimiga, et olla valmis suvel koos laagrites kaasa teenima. Kesksel kohal on isikliku suhte tugevdamine Jumalaga ning palve- ja ülistusaeg. Enne laagriperioodi algust julgustame noori veelkord oma südant läbi katsuma, kas nad on valmis astuma teenimistöösse laagrites. Laagrite ajal on KRUU osa abimeeskonnana panna õpitut praktikasse ning astuda mentorite juhendamisel esimesi samme Jumala teenistuses, aidates laagrite korraldamisel oluliste ülesannetega nagu mängude ja muude tegevuste ettevalmistamine, majapidamistööd, söögi jagamine ja palju muud sellist.

KRUU eesmärk on noorte jaoks laagrilise rollist teenimisse astumine sujuvamaks muuta. Selleks oleme neile loonud nii-öelda töölaagri vormi. Tavapärase PLL laagri ajal on noorte abimeeskond laagris kaasa teenimas, olles osa üldtiimist, kuid erinevalt ülejäänud meeskonnast saavad ise teenitud läbi piiblitundide, mentordamise ning õhtuste teenistuste.

KRUU on sinu jaoks, kui

  • Sul on isiklik suhe Jumalaga ning soovid Teda teenida;

  • Sa igatsed kasvada sügavamale Jumala tundmises ning õppida paremini tundma Piiblit;

  • Sa jagad PLL-iga samu tõekspidamisi (vaata: https://pll.ee/meie-toekspidamised)

  • Sa oled huvitatud laagrites teenimisest ning ei karda tööd;

  • Sa tahaksid eakaaslastega koos midagi olulist korda saata;

  • Sa soovid saada juhendamist teenimistöös.

 

Seminaridel osalemine on tasuta, kuid laagrites abimeeskonnas teenides tuleb igal osalejal katta kinni majutuse, toidu, transpordi ja koolituse kulud (ca 30-40 €).

 

Seminare on kokku kolm. Need toimuvad nädalavahetustel kord kuus ning esimene neist toimus 9.-10. veebruaril, teine tuleb 13. - 14. aprillil.

Pärast seminare toimub jagunemine kahte gruppi:

  • noortelaagri (2.-7.juuli 2018) KRUU-sse ootame 16-17-aastaseid noori;

  • lastelaagri (6.-11. august 2018) KRUU-sse 13-15-aastaseid noori (selleks aastaks on KOHAD TÄIS)

 

KRUUga liitumine toimub vabatahtlikkuse alusel!

Oma sooviavalduse saab esitada alljärgnevas vormis:

https://goo.gl/forms/pp4lzjUofYksUV5A2

Kohtade arv on piiratud!

 

Vaata ka videot Horvaatia Avatud Piibli Ühingu laagritöös kaasa teinud noorte meeskonnast 2017. aasta suvel:

KRUU tööd koordineerivad Siret Sepper ja Hanna Hark, kes on omandanud laagrikasvataja osakutse ning PLL-is kaasa teeninud 2014. aastast. Siret omandas KRUU juhendamise väljaõppe 2017. aasta suvel Horvaatias sealse Avatud Piibli Ühingu laagritöös. Ta on lõpetamas õpinguid Tallinna Ülikoolis rekreatsioonikorralduse magistrantuuris. Hanna on töötanud 3 aastat õpetajana ning õpib Tallinna Ülikoolis eripedagoogikat. 2018. aastal võtab ta osa ülemaailmsest lastetöö kursusest, mille raames viibib 5 nädalat Lõuna-Aafrikas.

 

Küsimuste korral küsi julgelt:

siret.sepper1@gmail.com

+372 56478293